Forum Zwierzęta z Zielonego Lasu Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy    Galerie   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Start projektu ZzZL.PL
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Zwierzęta z Zielonego Lasu Strona Główna -> Strona internetowa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karmal
Administrator



Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 78
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: lubelskie/Janów Lubelski

PostWysłany: Pon 21:49, 21 Sty 2013    Temat postu: Start projektu ZzZL.PL

Witam. Smile

Jest mi niezmiernie miło, że w końcu wystartowaliśmy z projektem, że tak to nazwę, reaktywacji „Zwierząt z Zielonego Lasu". Stąd, w imieniu całej ekipy ZzZL.PL, chciałbym Was zaprosić na nową stronę internetową, w całości poświęconą tej serii.
Znajdziecie na niej mnóstwo informacji o bohaterach, wydaniu książkowym serii i ich autorze (Colin Dann), a co najważniejsze - co 2 tygodnie na YouTube dodawany będzie nowy odcinek serialu w rewelacyjnej jakości i polskim lektorem oraz kolejne numery czasopisma „Przyjaciele z Zielonego Lasu" w formacie PDF.
Myślę, że seria "Zwierzęta z Zielonego Lasu" jest na tyle wyjątkowa i mądra, że zasługuje na rozpowszechnianie jej w Internecie. Wink Dlatego tak jak Zwierzęta w 1 odcinku powiadamiały wszystkich mieszkańców lasu o zgromadzeniu w norze Borsuka, tak Wy powiadomcie swoich znajomych o naszym projekcie! Smile


[link widoczny dla zalogowanych]

Zachęcam do pisania w tym temacie opinii o stronie i całym projekcie. Smile Może jakieś sugestie, propozycje?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Kudłaty
Administrator



Dołączył: 12 Sie 2010
Posty: 361
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Wto 22:35, 22 Sty 2013    Temat postu:

Strona w najbliższym czasie przejdzie modernizację. Mam nadzieję... Very Happy Są w niej błędy, a jak wiadomo, to spowalnia jej działanie, a poza tym staje się niestabilna. Pomogę Karolowi w najbliższym czasie zdebugować kod. Wyraźcie tylko swoją opinię. To jest apel do wszystkich użytkowników forum! Czy te "podmenu" są potrzebne i czy wyglądają wg. Was estetycznie ( chodzi tutaj o listę rozwijaną np po najechaniu na przycisk Bohaterowie). Moim skromnym zdaniem, jeśli na podstronie mamy linki do poszczególnych bohaterów(na dodatek pod estetycznymi obrazkami), to bez sensu jest robić odnośniki i to jeszcze w taki sposób żeby zasłaniały pozostałe przyciski. Karol twierdzi, że to ładnie wygląda, ja twierdzę inaczej, ale tu nie liczy się tylko moje zdanie czy jego, chciałbym posłuchać Was, społeczności, bo to Wy będziecie ją odwiedzać (mam nadzieję) i to Wy macie się po niej wygodnie poruszać. Przyciski są napisane w java script. podpisane są zdarzenia do nich, no ale mniejsza o kod, czy podobają się Wam takie przyciski? Ja zdebugowałem część kodu już ale zamiast javy zaproponowałem takie przyciski:
[link widoczny dla zalogowanych]
UWAGA serwer ten działa tylko w godzinach 18:00-23:00, jest to nasz serwer z kolegą z pokoju, służący do różnych rzeczy m.in testowania kodów i wrzucania różnych materiałów na studia, stoi u nas w pokoju więc z definicji nie możemy odpalać go na dłuższy czas, bo i w nocy człowiek chciałby odpocząć. Wersja strony na moim serwerze jest już w pełni wolna od błędów. Jednak tak jak podkreślam z innym troszkę menu. Mam nadzieję, że Karol nie obrazi się na mnie za ten post. Oczywiście nie krytykuję go, bo to to może zrobić każdy, no cóż to był jego pierwszy raz z html i trochę przeinżynierował jak to się u nas na polibudzie mówi, ale zrobił projekt, w miarę to działa no i ma mniej błędów niż ten wasz cały 'fejz-bug' który jeszcze stoi chyba na windows server 2003 Very Happy (tak przypuszczam, bo jak siostra wchodzi na ten portal to się overflow robi na routerze. Jak to dobrze mieć wget'a i system najlepszy pod słońcem, który sam wydrze temu pseudo OSowi cały internet Very Happy)


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Kudłaty dnia Wto 22:39, 22 Sty 2013, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Anashar
Bażant



Dołączył: 15 Paź 2008
Posty: 10
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kraków

PostWysłany: Śro 19:31, 23 Sty 2013    Temat postu:

Wg. mnie lepiej wygląda menu nie rozwijane. Rozwijalność miałaby sens, gdyby było górne. W przypadku bloku bocznego to traci na czytelności.

No i nie wiem na jakim serwerze stoi strona, ale przynajmniej u mnie, nie zawsze się ładuje. Forum też ma jeszcze trochę błędów do naprawy Wink Ale fajnie, że w końcu ruszyliście z reaktywacją.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Anashar dnia Śro 19:32, 23 Sty 2013, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Kudłaty
Administrator



Dołączył: 12 Sie 2010
Posty: 361
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Czw 10:06, 24 Sty 2013    Temat postu:

No cóż, forum nie naprawisz, bo to fora.pl, tu się nie da nic zrobić z definicji. Nawet jak się teoretycznie da, to ta opcja jest hmm chyba dla ozdoby. Gdybym miał dostęp do kodu to i owszem, można by coś inżynierować, ale tak na Babcinym kodowaniu "bb", masakra. Poprawienie tej strony to masa debugowania, bo wszystko jest w osobnych plikach, ale zajmę się tym jak tylko pokonam uczelnię.

P.S.
Anashar, fajnie, że wróciłeś.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Anashar
Bażant



Dołączył: 15 Paź 2008
Posty: 10
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kraków

PostWysłany: Czw 12:55, 24 Sty 2013    Temat postu:

Bo stronę dobrze byłoby postawić chociaż na prostym php i bazie, wtedy wszystko hulało by szybko i bez przeszkód Smile

Co do forum, wiem, że na fora.pl dużo nie zdziałasz dlatego dawien dawno temu proponowałem umieszczenie forum na normalnym serwerze, ale nie było chętnych. Ale może wystarczy zmienić skórkę, na taką z mniejszą ilością błędów?

ps. ja się cieszę, że forum zostało reaktywowane Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Karmal
Administrator



Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 78
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: lubelskie/Janów Lubelski

PostWysłany: Czw 14:33, 24 Sty 2013    Temat postu:

Hehe, widzę, że chociaż 1 e-mail dotarł. Razz Wysłałem do wszystkich, ale dostałem połowę zwrotów, że "dany adres e-mail nie istnieje". Very Happy Popiszę jeszcze do tych, którzy wpisali sobie gg w profilu i może się zbiorą jakoś. Wink

Ok, do rzeczy. Posiedziałem nad tym i całkowicie odbugowałem stronę. Wszystkie podstrony wyświetlają się na zielono w validatorze. Również kilka innych rzeczy przerobiłem na CSS, żeby lepiej śmigało. Smile Na php nie znam się kompletnie i samemu wolę się nawet za to nie zabierać.

Co do menu - macie rację. Usunąłem rozwinięcie do działów czasopismo i bohaterowie, bo wewnątrz są piękne, obrazkowe linki i nie ma potrzeby dawać tego jeszcze do menu. Wink Zostawiłem tylko Colina Danna, wysuwającego się spod "książek", gadżety i 1 odcinek. Z działu "serial" też zamierzam usunąć rozwijane menu, ale na razie nie mam pomysłu na ładne, obrazkowe linki w środku. Wink

Wiecie może co zrobić, żeby się nie rozjeżdżała strona w Internet Explorer? W końcu niektórzy też z tego badziewia korzystają. Razz


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Karmal dnia Czw 15:15, 24 Sty 2013, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zając
Miłek



Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 141
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Czw 17:11, 24 Sty 2013    Temat postu:

Gratuluję wystartowania tego projektu. Dziękuję także za poinformowanie mnie o reaktywacji forum i stworzeniu strony.

Osobiście bardzo spodobała mi się strona zzzl.pl. Jest miła dla oka, kolorowa i czytelna.

Gratuluję też umieszczenia dwóch rzeczy: odcinków z lektorem i spisu książek. Osobiście kiedyś szukałem tych książek, a że byłem młodszy wtedy, szybko się zniechęciłem po pierwszych próbach.

Co do odcinków to lektor (Kamal podajże) ma głos o miłej dla ucha barwie co pozwala na przyjemne oglądanie.

Miło wiedzieć, że w świecie gasnących, coraz krótszych wieczorynek, bajek bez głębi i przesłania będzie można jednak znaleźć kreskówkę równie barwną co treściwą i bez napisów, żeby i najmłodsi mogli oglądać.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Kudłaty
Administrator



Dołączył: 12 Sie 2010
Posty: 361
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Czw 20:19, 24 Sty 2013    Temat postu:

No cóż, jak dla mnie to forum nie było reaktywowane, tutaj cały czas trzymaliśmy się w grupce osób, jak każda nienormalna rodzina, z nienormalnymi dorosłymi ludźmi oglądającymi kreskówki... Ci którzy nie pasowali, no cóż już ich dawno nie ma Very Happy 3ch z nas aktywnie uczestniczy w tworzeniu polskiej wersji serialu, ale to nie znaczy, że to jest jakaś zamknięta strefa, jeśli ktoś chce może się zgłosić do naszej grupy, i pomóc w tłumaczeniu. Drzwi są zawsze otwarte.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Adder
Sowa



Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 516
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Będzin

PostWysłany: Pią 11:18, 01 Lut 2013    Temat postu:

Dzisiaj mi się udało dorwać do strony i jest genialna! Wszystko mi się w niej podoba, jest świetna pod względem graficznym i teksty do każdej kategorii też są dobrze napisane. Na innych rzeczach takich jak serwery się nie znam. Ogólnie strona wydaje mi się taka... ciepła i ZzZLowska. Inaczej tego nazwać nie umiem Smile

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Han21
Kret



Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Nie 16:06, 03 Lut 2013    Temat postu:

To co robicie jest super!
Na stronę się fajnie patrzy, a myślę, że rozwijalna lista jest OK - dużo szybciej się znajduje dany odcinek. Na stronie jest jednak kilka literówek.
Tylko właśnie lektor mi do końca nie podchodzi. Nie wiem, może po prostu jestem przyzwyczajona do tego co był w TV. Co byście powiedzieli na pozostawienie oryginału i dodaniu napisów?


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Han21 dnia Nie 16:11, 03 Lut 2013, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Karmal
Administrator



Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 78
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: lubelskie/Janów Lubelski

PostWysłany: Nie 18:32, 03 Lut 2013    Temat postu:

Aktualizacja strony:
- kolejny, drugi już, odcinek serialu;
- 4 i 5 numer czasopisma;
- podstrona Pustułki w dziale "Bohaterowie". Smile

[link widoczny dla zalogowanych]

Dzięki, Han21. Wink Literówki z działu "Książki" zostały już poprawione. A co do lektora to skoro zaczęliśmy robić to już w ten sposób, to nie będziemy zmieniać tego w trakcie. Jeżeli chcesz napisy to na stronie znajduje się lista dialogowa do każdego dodanego odcinka. Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Kudłaty
Administrator



Dołączył: 12 Sie 2010
Posty: 361
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Nie 20:20, 03 Lut 2013    Temat postu:

W przyszłości, tzn. jak odnajdę teksty z timeline dorzuci się i napisy. Ale najpierw trzeba przetłumaczyć wszystko. Dopiero potem brać się za kosmetykę.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Thrandir
Kret



Dołączył: 16 Mar 2013
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob 21:30, 16 Mar 2013    Temat postu: Przyjaciele z Zielonego Lasu

Witam,

Chciałem serdecznie pogratulować szczytnej inicjatywy oraz podziękować za nią. Tworzona przez Was strona niejako "przywraca" mi dzieciństwo, które spędziłem kolekcjonując owe gazetki. Niestety, zbyt mądry nie byłem- po zebraniu wszystkich, kilka lat przeleżały one w segregatorach i postanowiłem się ich pozbyć... A teraz bardzo żałuję.
Na całe szczęście, umieszczane przez Was elektroniczne wydania kolejnych numerów pozwalają mi ponownie cieszyć się ukochanym czasopismem. Bardzo Wam za to dziękuję.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Szczerość
Miłek



Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 174
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Made in Poland

PostWysłany: Śro 11:39, 20 Mar 2013    Temat postu:

No więc tak:
W kwestii graficznej dla mnie tak powinno zostać Very Happy Jeżeli na stronę trafiłyby dzieci na 100% zachwyciłaby je ta szata graficzna Wink
Działy - super pomysł z tym wykorzystaniem bohaterów jako przewodników. Łasica dała mi koszulkę, wiii!
GAZETY!!! Czułam taki głód wiedzy, nie mogłam ich znaleźć, a bardzo chciałam je poczytać. Dziękuję!
Odcinki mają super lektor, nie mogę się doczekać następnych.
Więcej bohaterów >Sad


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Karmal
Administrator



Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 78
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: lubelskie/Janów Lubelski

PostWysłany: Nie 22:29, 31 Mar 2013    Temat postu:

Aktualnie strona nie działa, bo są jakieś problemy od strony serwera. :C

Nad bohaterami popracuję, gdy tylko znajdę czas. Ale tak na prawdę usiąść nad tym będę mógł dopiero w wakacje. Wink


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Zwierzęta z Zielonego Lasu Strona Główna -> Strona internetowa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Theme xand created by spleen & Emule.
Regulamin